29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Efrem

PATRON: Asturii.

IMIĘ: imię pochodzi z hebrajskiego i znaczy „ten, który przynosi owoc”.

Efrem urodził się w Nisibis, około 306 roku. W wieku osiemnastu lat przyjął chrzest, uczył się w szkole przy katedrze. Był diakonem, a kiedy jego miasto podbili Persowie, schronił się w Edessie. Tutaj pisał wspaniałe wiersze i hymny, które wysłużyły mu przydomek „Harfa Boga”.

Jako pierwszy wprowadził do hymnów głos żeński. Zmarł w Edessie w 373 roku, został kanonizowany w 1920 roku i ogłoszony doktorem Kościoła. Przedstawia się go w stroju mnicha wschodniego ze zwojem własnych poezji.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję