29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Justyn

OPIEKUN: filozofów.

IMIĘ: pochodzi z łaciny i znaczy „uczciwy, prawy”.

Urodził się w Palestynie na początku II wieku w rodzinie o rzymskich korzeniach. Szukał prawdy, studiując dogłębnie najpierw filozofów greckich, a potem proroków biblijnych. Tą drogą doszedł do chrześcijaństwa i przyjął chrzest w 130 roku w Efezie.

Prowadził wielkie dzieło ewangelizacji, a w Rzymie otworzył nawet szkołę. Został aresztowany i ścięty z powodu swej wiary. Sobór Watykański II przywołał jego nauczanie w konstytucjach Lumen gentium i Gaudium et spes.

Jest przedstawiany w starożytnych szatach, a jego atrybutem jest zwoj

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję