25 września 2022

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Św. Bernardyn ze Sieny

OPIEKUN: kaznodziejów, ludzi reklamy, sukienników, tkaczy, pięściarzy. Jego wstawiennictwo jest przyzywane wobec krwotoków i chrypki.

ATRYBUTY: IHS i trzy mitry u stóp, jako symbol odrzucenia nominacji na biskupa. IMIĘ: zdrobnienie od imienia Bernard, które pochodzi z niemieckiego i oznacza „silny jak niedźwiedź”.

Bernardyn degli Albizzeschi urodził się w Massa Marittima w 1380 roku. Był kapłanem franciszkaninem, niestrudzonym kaznodzieją wzywającym do pokuty, przeciwko hazardowi, lichwie, zabobonom i walkom politycznym. Rozpowszechniał nabożeństwo do Najświętszego Imienia Jezusa.

Trzykrotnie odmówił nominacji biskupiej. Zmarł w 1444 roku, został kanonizowany w 1448 roku.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję