1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Maciej (apostoł)

OPIEKUN: inżynierów i rzeźników. IMIĘ: pochodzi z hebrajskiego, znaczy „dar Pana”.

Maciej, dwunasty apostoł, wybrany w miejsce Judasza Iskarioty, był prawdopodobnie jednym z siedemdziesięciu dwóch uczniów posłanych przez Jezusa, aby przepowiadali po dwóch w każdym mieście. Został wybrany po Wniebowstąpieniu w wyniku losowania między dwoma kandydatami, którzy podążyli za Jezusem od momentu chrztu w Jordanie.

Niewątpliwie głosił Ewangelię w Jerozolimie, ale nie wiemy nic pewnego o jego męczeństwie. Być może dokonało się ono przez ukamienowanie, choć ikonografia przedstawia go raczej z takimi atrybutami, jak halabarda, czasem z książką w ręku, ogólnym symbolem bycia apostołem.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję