1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Flawiusz z Nikomedi

IMIĘ: z łaciny, znaczy „o blond włosach”. Skąpe informacje dotyczące Flawiusza mówią o jego męczeństwie, które miało się dokonać w Nikomedii, stolicy Bitynii, na przełomie III i IV wieku.

Według tradycji, imię męczennika Flawiusza jest związane z czterema innymi towarzyszami, którzy mieli podzielić jego los. Niełatwo jednak odtworzyć tożsamość i historię tych starożytnych męczenników. Jest to możliwe wyłącznie na podstawie legend. Nie posiada odrębnej ikonografii.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję