1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Witalis

ATRYBUT: palma męczeńska. IMIĘ: pochodzenia łacińskiego, znaczy „żywotny, pełen życia”.

Żył w III wieku, mąż Świętej Walerii i ojciec świętych męczenników bliźniaków Gerwazego i Protazego. Informacje na temat jego życia i działalności są uznawane za częściowo legendarne. Witalis miał ponieść wiele tortur, zmuszany do odstąpienia od wiary.

W końcu został wrzucony do dołu i zasypany kamieniami i ziemią. Chrześcijanie z Rawenny od razu otoczyli czcią jego grób. Jest przedstawiany z palmą męczeństwa lub jako wrzucany do dołu.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję