3 października 2022

Poniedziałek, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II

Dzień Powszedni


Św. Zyta

OPIEKUNKA: pomocy domowych i piekarzy. IMIĘ: pochodzi z perskiego i znaczy „dziewica”. Zyta urodziła się w ubogiej rodzinie w Monsagrati w 1218 roku.

W wieku dwunastu lat została posłana na służbę do nobliwych państwa Fatinellich w mieście Lucca. Pozostała tam aż do śmierci w 1278 roku, starannie wykonując swoje obowiązki pomocy domowej i zyskując uznanie i przychylność gospodarzy, którzy powierzyli jej prowadzenie domu. Źle traktowana i prześladowana przez pozostałą służbę, zawsze odpłacała dobrem za zło, pielęgnując z prostotą cnoty chrześcijańskie. Została kanonizowana w 1969 roku.

Przedstawia się ją w stroju gosposi, czasem z kluczami i lilią.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję