26 września 2022

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy


Św. Anzelm z Canterbury

ATRYBUT: pastorał. IMIĘ: pochodzi ze staroniemieckiego i znaczy „strzeżony przez Boga”.

Urodził się w Aoście w 1033 roku. Pragnąc przywdziać habit benedyktyński, czego zakazał mu jego surowy ojciec, schronił się w opactwie Bec w Normandii. Był arcybiskupem Canterbury zawsze potrafiącym z miłością i mądrością znajdować kompromis między władzą króla Anglii a sprawami Kościoła.

Był jednym z największych teologów swoich czasów. Zmarł w 1109 roku w Canterbury.

W 1720 roku ogłoszono go doktorem Kościoła. Przedstawia się go w szatach biskupich.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję