25 września 2022

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Św. Agnieszka z Montepulciano

ATRYBUT: lilia.

IMIĘ: pochodzenia greckiego, znaczy „czysta”. Agnieszka urodziła się między 1268 a 1274 rokiem w szlacheckiej rodzinie w Gracciano nieopodal Montepulciano.

W wieku dziewięciu lat dziewczynka wstąpiła do klasztoru dominikanek w Montepulciano. W wieku piętnastu lat, ze względu na świętość życia, jaką się wyróżniała, młoda mistyczka została wybrana przeoryszą klasztoru w Procedo, a krótko potem założyła klasztor Santa Maria Novella w Montepulciano. Zaraz po śmierci w 1317 roku został uznany jej kult, już wtedy szeroko rozpowszechniony.

Przedstawia się ją w habicie dominikańskim, z lilią, barankiem i krucyfiksem.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję