6 grudnia 2022

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Mikołaja, biskupa


Św. Gemma Galgani

PATRONKA: studentów i aptekarzy. ATRYBUTY: lilia.

Gemma urodziła się 12 marca 1878 roku we włoskiej miejscowości Borgonuovo di Camigliano. Jej życie stanowiło kontrast dla triumfującego optymizmu świata końca XIX wieku – czasu, kiedy wydawało się, że nauka detronizuje i zastępuje Boga. Gemma tymczasem doświadczała niezwykłych łask: rozmawiała z Panem Jezusem i z Matką Bożą. Na je ciele pojawiły się też jakby rany – stygmaty.

Gemma – nie czując się powołaną do komunikowania wszem i wobec swoich wewnętrznych doświadczeń: ekstaz, mistycznego przeżywania męki Pańskiej, wizji swojego Anioła Stróża – pragnęła żyć w najbardziej normalny i zwyczajny sposób. Bardzo cierpiała z powodu choroby Potta. Umarła 11 kwietnia, w wigilię Wielkanocy, 1903 roku. Była pierwszą świętą zmarłą i kanonizowaną w dwudziestym stuleciu (w roku 1940 przez Piusa XII).

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję