29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Ezechiel (prorok)

IMIĘ: pochodzenia hebrajskiego, znaczy „wyposażony w Bożą pomoc”. Ezechiel żył w VI wieku przed Chr. w Izraelu.

Po zwycięstwie Nabuchodonozora został deportowany do Babilonu w wieku około 25 lat. Przepowiadając rozwiewa fałszywe nadzieje wygnańców, prorokując, że przesiedlenie doprowadzi do katastrofy. Późniejsze zniszczenie Jerozolimy za sprawą Babilończyków w 587 roku jest historycznym potwierdzeniem wspomnianego proroctwa. Następnie przepowiedział Żydom nową nadzieję, potwierdzoną powrotem do ojczyzny po edykcie króla Cyrusa w 358 roku.

Jest przedstawiany jako starzec z długą, siwą brodą, niekiedy ze zwojem proroctw albo z podwójnym kołem skrzydlatym, jako upostaciowieniem jednej ze swych wizji.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję