1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Julian z Toledo (biskup)

PATRON: Toledo. IMIĘ: pochodzenia łacińskiego, oznacza „należący do rodu Julia”.

Julian urodził się około 620 roku, a zmarł w 690 roku. Jego rodzice, chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, po chrzcie skierowali go na wychowanie do katedry, gdzie jako dziecko został oblatem. Po ukończeniu studiów otrzymał święcenia kapłańskie jako duchowny diecezjalny, a po śmierci metropolity Cyryka został wybrany arcybiskupem.

Pełnił swoją posługę z żarliwością, pasją, dyskrecją i odwagą, szczególnie troszcząc się o ubogich. Pozostawił po sobie liczne pisma. Jest przedstawiany w szatach biskupich, czasem też z koszem chleba.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję