25 września 2022

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Św. Jan Chrzciciel De La Salle

OPIEKUN: nauczycieli.

IMIĘ: pochodzenia hebrajskiego, znaczy „Bóg okazał miłosierdzie”, „dar Pana”. Jan Chrzciciel urodził się w Reims w 1651 roku, uzyskał dyplom z literatury i filozofii, a w 1678 przyjął święcenia kapłańskie. Swoje życie poświęcił nauczaniu ludu. W szczególności troszczył się o formację nauczycieli. W tym celu założył zgromadzenie braci szkół chrześcijańskich, które choć natychmiast otrzymało zatwierdzenie, spotkało się z krytyką i przeszkodami ze strony władz świeckich i duchowieństwa.

Zmarł w Saint-Yon w 1719 roku, został kanonizowany w roku 1900. Jest przedstawiany w sutannie z białym rabatem i czarnym płaszczem.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję