7 grudnia 2022

Środa, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła


Św. Izydor z Sewilli

PATRON: Hiszpanii, informatyków, internautów.

IMIĘ: pochodzi z greki i oznacza „dar Izydy”. Izydor urodził się w Sewilli około 560 roku w szlacheckiej rodzinie z Kartageny jako młodszy brat Leandra, który również został świętym.

Wychowany do życia monastycznego, został biskupem Sewilli, zajmując miejsce brata Leandra i kierując diecezją przez trzydzieści sześć lat. W czasie jego posługiwania nawrócili się Wizygoci, a Kościół w Hiszpanii uzyskał nową strukturę organizacyjną. Napisał między innymi dzieło Etymologie, kompendium ówczesnej wiedzy. Zmarł w 636 roku, a kanonizowany został w roku 1598.

Przedstawia się go w szatach biskupich.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję