25 września 2022

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Św. Franciszek z Paoli

OPIEKUN: eremitów. Jest przyzywany w bezpłodności.

IMIĘ: pochodzenia germańskiego, początkowo znaczyło „otwarty, wolny”, później nabrało sensu „francuski”.

Urodził się w Paoli w Kalabrii, w 1416 roku. Po trzech latach spędzonych w klasztorze braci mniejszych postanowił zamknąć się w pustelni, gdzie prowadził życie wypełnione modlitwą, postem, pracą i umartwieniem. W jego ślady poszło wielu naśladowców i tak powstał zakon „eremitów Świętego Franciszka”, później zwany braćmi najmniejszymi, z Regułą zatwierdzoną w 1506 roku.

Wezwany do Francji przez Ludwika XI, zmarł tam w 1507 roku. Został kanonizowany w 1519 roku. Przedstawia się go z długą brodą, w brązowym habicie i z napisem caritas wpisanym w słońce.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję