I Tydzień Adwentu

grudzień

3

wtorek

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

3 grudnia, wtorek

I Tydzień Adwentu

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Rok C, I
Kolor szat: biały
Liturgia dnia

338. dzień roku
07:23 - 15:27

Imieniny: Ksawerego, Franciszka, Kasjana

Ważne

Patron dnia

Wydarzyło się...

  • • papież Benedykt XIV ogłosił pierwszą w historii encyklikę Ubi primum (1740 r.)
  • • papież Grzegorz XVI w brewe In supremo potępił niewolnictwo i sprzedaż niewolników jako niegodne chrześcijan (1839 r.)

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Na funkcjonowanie serwisu do końca I kwartału: 144 000 zł

18%

Uzbieraliśmy: 26 080 zł

Niedziela. Magazyn - kwartalnik historyczny

Na 100 stronach Magazynu chcemy poruszać tematykę historyczną, szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej ojczyźnie. Jest to historia w przeważającej mierze chwalebna, co stoi u fundamentów niekwestionowanej i nadal niezniekształcanej przez kulturę fejku prawdy, że Kościół zawsze stał z narodem, a Polska narodziła się wtedy, kiedy Kościół zapuścił pierwsze korzenie na naszych ziemiach.
ZOBACZ

Rozważania na 3 grudnia

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za pielgrzymów nadziei: Módlmy się, aby ten jubileusz umocnił nas w wierze, pomagając nam rozpoznać zmartwychwstałego Chrystusa w naszym życiu, i przemienił nas w pielgrzymów chrześcijańskiej nadziei

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

Salomon jest świadomy, że niebo ani ziemia nie są w stanie objąć Boga. Tym bardziej niesamowite jest to, że dla nas Bóg ukrywa się w białej Hostii. Błogo+sławię Cię w odkrywaniu głębi tajemnicy Jezusa Chrystusa ukrytego w Eucharystii.

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Tak odlegli – tak bliscy
Miłość, małżeństwo, zdrady, pożądliwości, oszustwa, strach, wyrachowanie, niewierność. To wszystko nie w brazylijskiej telenoweli, ale w... Biblii.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Krótki przewodnik po rodzinie
Dlaczego tak trudno nam być z tymi, którzy najbardziej nas kochają? Co może uratować rodzinę w kryzysie? Jak ważne w budowaniu relacji są "drobne sprawy"? Co robić, gdy dzieci nas nie lubią, a rodzice rozczarowują? Czy posłuszeństwo jest pass? Jak zrozumieć swoich starzejących się rodziców? Czy dziadkowie mogą nadawać na tych samych falach, co ich wnuki? Jak dogadać się z nastoletnimi dziećmi? I czy na zaufanie rodziców trzeba zasłużyć?

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję