11 września, środa
XXIII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Rok B, II
Kolor szat: zielony
Liturgia dnia
255. dzień roku
06:03 - 19:01
Imieniny: Dagny, Jacka, Hiacynta
Ważne
Wydarzyło się...
- • papież Leon XIII ogłosił Madonnę z Montserrat patronką Katalonii (1881 r.)
- • zm. Stanisław Gall , bp polowy WP, generał (1942 r.)
LAUREAT NAGRODY: MAŁY FENIKS 2025
Serwis Niezbędnik Katolika i portal niedziela.pl nagrodzone „Małym Feniksem 2025”.
Czy istnieje lepsza metoda ewangelizacji niż promowanie Pisma Świętego? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama – przecież to Słowo Boże daje życie. Wychodząc z tego założenia, redakcja portalu niedziela.pl oraz serwisu Niezbędnik Katolika od lat głosi Słowo Boże w przestrzeni wirtualnej.
CZYTAJ WIĘCEJ
Pomóż w rozwoju serwisu
Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.
Niezbędnik katolika w wersji drukowanej
Z wielką pompą przeżywaliśmy przed 25 laty Wielki Jubileusz Chrześcijaństwa. Przed nami znów czas łaski. Jak go nie stracić, ale czerpać z niego pełnymi garściami? Naszą odpowiedzią jest Niezbędnik Katolika. Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy kilkaset tysięcy katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.
ZOBACZ
ZAMÓW EWYDANIE
Rozważania na 11 września
Liturgia Godzin na 11 września
Z życia Kościoła
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
Za cierpiącą ziemię:
Módlmy się, aby każdy z nas słuchał sercem wołania ziemi oraz ofiar katastrof ekologicznych i zmian klimatycznych oraz angażował się osobiście w ochronę świata, który zamieszkujemy.