XXIV Tydzień zwykły

wrzesień

19

wtorek

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

19 września, wtorek

XXIV Tydzień zwykły

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

Rok A, I
Kolor szat: zielony albo czerwony
Liturgia dnia

262. dzień roku
06:14 - 18:44

Imieniny: Januarego, Teodora, Konstancji

Ważne

Patron dnia

Warto przeczytać

Wydarzyło się...

  • • Jan Paweł II rozpoczął wizytę we Francji (1996 r.)

LAUREAT NAGRODY: MAŁY FENIKS 2025

Serwis Niezbędnik Katolika i portal niedziela.pl nagrodzone „Małym Feniksem 2025”.
Czy istnieje lepsza metoda ewangelizacji niż promowanie Pisma Świętego? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama – przecież to Słowo Boże daje życie. Wychodząc z tego założenia, redakcja portalu niedziela.pl oraz serwisu Niezbędnik Katolika od lat głosi Słowo Boże w przestrzeni wirtualnej.
CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz na rok 2025

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ

Pomagamy modlić się innym
Każdy na co dzień zajmuje się czymś innym, ale łączy ich muzyka, którą uwielbiają Boga.

Zobacz Zamów e-wydanie

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Nie każdy święty trafia na okładki
Święci Szymon i Juda Tadeusz. Ich imiona nie pojawiają się często w kazaniach. Nie są bohaterami spektakularnych opowieści. A jednak Kościół o nich nie zapomniał – i nie bez powodu.

Zobacz Zamów e-wydanie

Myśli Ojca Pio

Z całej duszy pragnij Boga, czyń Jego wolę i bądź spokojna.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za ludzi żyjących na marginesie:
Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN

Po co nam apokryfy?
Nie brakuje osób, dla których apokryfy mają charakter pism tajemniczych, zawierających prawdę o życiu Jezusa, a Kościół stara się je ukryć. Co tak naprawdę zawierają te tajemnicze pisma?

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Serce Jezusa. Rozważania o Litanii do NSJ
Gdy po lekturze rozważań po raz kolejny wrócimy do Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego, okaże się, że odkryjemy w niej coś zupełnie innego. Słowa dotąd obojętne, pokryte patyną ożyją. Takie jest przesłanie książki ks. Zygmunta Podlejskiego.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję