29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Wydarzyło się...

• papież Honoriusz III zatwierdził regułę zakonu franciszkanów, napisaną przez św. Franciszka z Asyżu (1223 r.)

• delegacja 80 byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych podziękowała papieżowi Piusowi XII za wysiłki na rzecz ratowania Żydów w czasie II wojny światowej (1945 r.)

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za dzieci, które cierpią:
Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

Wspominamy dzisiaj dzień ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. To wydarzenie jest dla nas zachętą, by ofiarować siebie Bogu. Kiedy tak czynimy, Pan Bóg ma większe możliwości kształtowania nas. Błogo+sławię Cię na jak najczęstsze ofiarowywanie się Bogu.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję