20 października, wtorek
XXIX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Rok A, II
Kolor szat: biały
Liturgia dnia
294. dzień roku
Pomóż w rozwoju serwisu
Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.
W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ
Prawdziwe piękno rodzi się z wnętrza
Adam Wyszyński, Mister Polski 2025, menedżer, dziennikarz i działacz społeczny opowiada, jak w świecie mediów żyć Bogiem.
W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN
Prywatne objawienia ks. Popiełuszki we Włoszech
W malowniczej, cichej włoskiej miejscowości Fiumicello, gdzie powietrze pachnie morzem i oliwkami, dzieje się coś, co wykracza poza granice zwykłego ludzkiego doświadczenia. Od szesnastu lat Francesca Sgobbi – prosta, schorowana kobieta, żona i matka, przeżywa tam „spotkania” z błogosławionym księdzem Jerzym Popiełuszką.
Liturgia na 20 października
1. czytanie
Nie bądź małoduszny
Syr 3, 30 – 4, 10
Psalm
Mąż sprawiedliwy obdarza ubogich
Ps 112 (111), 1b-2. 3-4. 5-6. 7-8. 9 (R.: por. 9a)
2. czytanie
Wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie
Jk 2, 14-17
Aklamacja
Alleluja, alleluja, alleluja
J 13, 34
Ewangelia
Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny
Łk 6, 27-38
Rozważania na 20 października
Liturgia Godzin na 20 października
Z życia Kościoła
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
Intencja ewangelizacyjna:
Misja świeckich w Kościele. Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.