Biblia Pallottinum - NOWOŚĆ W SERWISIE

Pełny tekst ksiąg Starego i Nowego Testamentu Biblii Tysiąclecia Wydawnictwa Pallottinum.
Zachęcamy do codziennej owocnej lektury Pisma Świętego.
10 sierpnia, poniedziałek
XIX Tydzień zwykły
Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Rok A, II
Kolor szat: czerwony
Liturgia dnia
223. dzień roku
Ważne
Patron dnia
Wydarzyło się...
- • poświęcono kaplicę św. Wawrzyńca na Śnieżce (1681 r.)
- • rozpoczęła emisję katolicka rozgłośnia radiowa Radio Fiat (1991 r.)
- • w Częstochowie rozpoczęły się IV Światowe Dni Młodzieży (1991 r.)
Pomóż w rozwoju serwisu
Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.
W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI
Polskie zmartwychwstania
Francja miała pustkę po rewolucji, Niemcy tworzyli podwaliny pod marksizm, a Polska pracowała nad mesjańską misją wśród narodów. Polacy do mistrzostwa opanowali cierpienie i składanie ofiar na ołtarzu ojczyzny, ale słabiej wychodzi nam zmartwychwstanie.
W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN
Granica miłosierdzia? Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Kult Miłosierdzia Bożego, który zwłaszcza za sprawą orędzia spisanego przez św. Siostrę Faustynę Kowalską mocno już zakorzenił się w naszej religijności, daje nam przekonanie, że Bóg może odpuścić człowiekowi wszelki grzech, choćby najpoważniejszy. Tymczasem sam Jezus mówi o grzechu, którego Bóg nigdy nie daruje. Czy zatem Jezus sam sobie zaprzecza?
Rozważania na 10 sierpnia
Liturgia Godzin na 10 sierpnia
Z życia Kościoła
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
Intencja powszechna: Świat ludzi morza
Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu, w tym marynarze, rybacy i ich rodziny.
Błogosławieństwo z Jasnej Góry
Wielki Czwartek pokazuje nam, że Eucharystia jest sakramentem uniżenia, i to uniżenia w najwyższej postaci. Obmycie nóg apostołom przez Jezusa jest najdoskonalszą ilustracją rewolucji, którą Jezus przyniósł światu. Błogo+sławię Cię na wejście w Jego świat.