V Tydzień Wielkanocny

kwiecień

30

wtorek

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża

30 kwietnia, wtorek

V Tydzień Wielkanocny

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża

Rok B, II
Kolor szat: biały
Liturgia dnia

121. dzień roku
05:04 - 20:01

Imieniny: Bartłomieja, Mariana, Chwalisławy

Ważne

Patron dnia

Wydarzyło się...

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Na funkcjonowanie serwisu do końca I kwartału: 144 000 zł

63%

Uzbieraliśmy: 90 075 zł

PRO TERRA SANCTA

ZAKON RYCERSKI ŚWIĘTEGO GROBU W JEROZOLIMIE – INSTYTUT NIEDZIELA - FUNDACJA INSTYTUT MEDIÓW zachęcają do wsparcia specjalnej zbiórki dla chrześcijan z Strefie Gazy.
Od października ubiegłego roku rozgorzał na nowo konflikt pomiędzy państwem Izrael i Hamasem sprawującym rządy w Strefie Gazy. Skutkiem konfliktu są bombardowania, odcięcie od zewnętrznej pomocy i blokada granic. Na tym skrawku ziemi od czasów apostolskich żyją chrześcijanie.
ZOBACZ

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

O docenianie roli kobiet: Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

W pierwszym czytaniu widzimy dzisiaj św. Pawła, który po doświadczeniu ogromnego cierpienia nie zniechęca się w dalszej posłudze dla Jezusa i idzie głosić innym Dobrą Nowinę. Błogo+sławię Cię na podobny zapał w wypełnianiu Bożej woli.

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Chcę wrócić do Izraela
Ksiądz Piotr Żelazko, wikariusz generalny Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy dla katolików języka hebrajskiego w Izraelu, tegoroczny laureat tytułu „Człowiek Pojednania”, mówi o sytuacji w Izraelu i kryzysie na Bliskim Wschodzie.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Niech wasza mowa będzie: tak, tak, nie, nie
Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję