24 lipca, poniedziałek
XVI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Rok A, I
Kolor szat: biały
Liturgia dnia
205. dzień roku
04:42 - 20:42
Imieniny: Krystyny, Kingi, Olgi
Ważne
Patron dnia
Pomóż w rozwoju serwisu
Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.
W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN
Prywatne objawienia ks. Popiełuszki we Włoszech
W malowniczej, cichej włoskiej miejscowości Fiumicello, gdzie powietrze pachnie morzem i oliwkami, dzieje się coś, co wykracza poza granice zwykłego ludzkiego doświadczenia. Od szesnastu lat Francesca Sgobbi – prosta, schorowana kobieta, żona i matka, przeżywa tam „spotkania” z błogosławionym księdzem Jerzym Popiełuszką.
W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI
Stalowe magnolie
Na przestrzeni lat zmieniła się rola kobiety z tej wychowującej dzieci, prowadzącej dom, posłusznej mężowi na kobietę potrafiącą pogodzić to wszystko ze swoją karierą zawodową – zauważa psycholog Dorota Piechowiak, z którą w Dniu Kobiet rozmawiamy o pięknie i sile kobiecości.
Rozważania na 24 lipca
Liturgia Godzin na 24 lipca
Z życia Kościoła
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
O życie eucharystyczne: Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi
Błogosławieństwo z Jasnej Góry
Żydzi suchą nogą przechodzą przez morze. Za chwilę wszyscy egipscy wojownicy zginą w wodnych odmętach, Żydzi zaś doświadczą niewyobrażalnej Bożej opieki. Mieli pamiętać te cudowne działania, ale będą od Niego odchodzić. Błogo+sławię Cię na wierność do bólu.