28 stycznia 2023

Sobota, III Tydzień zwykły
Rok A, I

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła


Wydarzyło się...

• odbył się ingres abp. Franciszka Macharskiego do katedry wawelskiej (1979 r.)

• odbył się ingres abp. Marka Jędraszewskiego do katedry wawelskiej

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za wychowawców:
Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

Kościół wspomina dziś doktora anielskiego, czyli św. Tomasza z Akwinu. Przed tygodniem dominikanie rozpoczęli wydawanie siedemdziesięciu tomów wszystkich pism tego geniusza. Błogo+sławmy ich na to monumentalne dzieło i tych wszystkich, którzy będą z niego korzystać.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję