27 grudnia 2022

Wtorek, Oktawa Narodzenia Pańskiego
Rok A, I

Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty


Wydarzyło się...

• papież Paweł VI wezwał Izrael do uznania praw Palestyńczyków (1975 r.)

• Jan Paweł II spotkał się w więzieniu z Ali Ağcą (1983 r.)

• w Toruniu rozpoczął się proces zabójców księdza Jerzego Popiełuszki (1984 r.)

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za organizacje wolontariatu:
Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

Dzisiaj dzień ze Świętym Janem Apostołem i Ewangelistą. Lubimy przypominać o jego niezwykłej bliskości wobec Jezusa. Ta bliskość jest i dla nas dostępna. Najbardziej jak zwykle podczas Komunii Świętej. Tam przybrać może postać bliskości oblubieńczej. Błogo+sławię Cię na nią.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję