23 grudnia 2022

Piątek, IV Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Wydarzyło się...

• papież Klemens VIII bullą Magnus Dominus et laudabilis nimis zatwierdził Unię brzeską (1595 r.)

• ur. kard. Bolesław Kominek , arcybiskup metropolita wrocławski (1903 r.)

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za organizacje wolontariatu:
Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

W liturgii słowa Bożego Jan Chrzciciel rodzi się w przeddzień narodzin Jezusa. Liturgia ma tę właściwość, że łączy czas ziemski z niebiańskim, czyli z wiecznością. W niej już uczestniczymy w tym, co nas czeka w niebie. Błogo+sławię Cię na niebiańskie doznania liturgiczne.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję