18 listopada 2022

Piątek, XXXIII Tydzień zwykły
Rok C, II

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy


Wydarzyło się...

• papież Grzegorz XV ustanowił zakon pijarów (1621 r.)

• papież Urban VIII konsekrował nową bazylikę św. Piotra na Watykanie (1626 r.)

• papież Leon XIII ogłosił encyklikę Providentissimus Deus. (1893 r.)

• Sobór watykański II ogłosił konstytucję dogmatyczną o Kościele Lumen gentium (1964 r.)

• ogłoszono list biskupów polskich do episkopatu niemieckiego w sprawie wzajemnego wybaczenia krzywd. Spotkał się on z ostrą reakcją władz PRL (1965 r.)

• rozpoczęła się podróż apostolska papieża Benedykta XVI do Beninu (2011 r.)

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za dzieci, które cierpią:
Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję