20 lipca, sobota
XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
Rok C, I
Kolor szat: zielony albo biały
Liturgia dnia
201. dzień roku
Ważne
Patron dnia
Dobrowolnie poszli na pewną śmierć. Bł. Achilles Puchała i Herman Stępień OFMConv
Siostra świętych
O bł. Czesławie
Obrońca Wrocławia
Wydarzyło się...
- • po prawie 6 latach powrócił do kraju prymas Polski kard. August Hlond (1945 r.)
LAUREAT NAGRODY: MAŁY FENIKS 2025
Serwis Niezbędnik Katolika i portal niedziela.pl nagrodzone „Małym Feniksem 2025”.
Czy istnieje lepsza metoda ewangelizacji niż promowanie Pisma Świętego? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama – przecież to Słowo Boże daje życie. Wychodząc z tego założenia, redakcja portalu niedziela.pl oraz serwisu Niezbędnik Katolika od lat głosi Słowo Boże w przestrzeni wirtualnej.
CZYTAJ WIĘCEJ
Pomóż w rozwoju serwisu
Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.
Środki potrzebne na funkcjonowanie i rozwój portalu do końca 2025 r.: 64 000 zł
Uzbieraliśmy: 5 370 zł
W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN
Celibat duchownych
Co pewien czas odżywają w Kościele (lub też i poza nim) dyskusje o celibacie. Podnosi się opinie, że powinien być zniesiony jako sprzeczny z pewnym porządkiem naturalnym lub nawet z Biblią. Polemiki na ten temat toczą się jednak już niemal od początku istnienia Kościoła, a dyscyplina dotycząca celibatu miała w historii różne formy i interpretacje.
W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI
Obrońca prawdy objawionej
Papież Leon XIV ogłosi 1 listopada św. Johna Henry’ego Newmana Doktorem Kościoła. O tym anglikańskim konwertycie, pokornym i niestrudzonym poszukiwaczu prawdy, rozmawiamy z ks. Hermannem Geisslerem, wybitnym znawcą kard. Newmana.
Rozważania na 20 lipca
Liturgia Godzin na 20 lipca
Z życia Kościoła
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
Intencja ewangelizacyjna:
Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.