7 października, niedziela
XXVII Tydzień zwykły
Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła
Rok B, II
Kolor szat: zielony
Liturgia dnia
280. dzień roku
Imieniny: Marii, Marka, Sergiusza
Ważne
Weź udział we Mszy św.
Patron dnia
Wydarzyło się...
- • w warszawskim kościele oo. jezuitów na Starym Mieście prymas kard. Stefan Wyszyński dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej (1973 r.)
- • w intencji pokoju na świecie wzdłuż granicy Polski modliły się setki tysięcy wiernych w ramach akcji „Różaniec do granic” (2017 r.)
Pomóż w rozwoju serwisu
Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.
W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ
Kolejny święty milenials
„Zawsze będę blisko Boga, ponieważ On jest najważniejszy w moim życiu” – napisał młody Szkot Joe Wilson w swoim pamiętniku.
W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN
Relikwie Bożego Narodzenia
Ludzie od wieków szukają szczegółów i śladów dla potwierdzenia wydarzeń opisywanych w Ewangeliach.Czy cokolwiek pozostało do naszych czasów z chwili narodzenia Jezusa?
Liturgia na 7 października
1. czytanie
Stworzenie niewiasty
Rdz 2, 18-24
Psalm
Niechaj nas zawsze Pan Bóg błogosławi
Ps 128 (127), 1b-2. 3-4. 5-6 (R.: por. 5)
2. czytanie
Chrystus, który uświęca, jak i ludzie, którzy mają być uświęceni, z Jednego są wszyscy
Hbr 2, 9-11
Aklamacja
Alleluja, alleluja, alleluja
Por. 1 J 4, 12bcd
Ewangelia
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela
Mk 10, 2-16